Demirtaş’ın Akşener’e Mektubuna İYİ Parti’den Yanıt: “Bizim Kesin Olan Çizgilerimiz Var”

Eski HDP Eş Genel Lideri Selahattin Demirtaş’ın İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener’e yazdığı açık mektuba DÜZGÜN Parti’den yanıt geldi. İYİ Parti Genel Lider Yardımcısı Bahadır Fazilet, mektup hakkında, ‘Bizim kesin olan çizgilerimiz var.’ tabirlerini kullandı.

Akşener’in HDP ile ilgili açıklamaları üzerine eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, açık mektubu ile Akşener’e 4 soru sormuştu.

Halk TV’deki “Sözüm var” programına konuk olan İYİ Parti Genel Lider Yardımcısı Bahadır Fazilet, Demirtaş’ın açık mektubuyla ilgili soruya karşılık verdi.

Erdem, ‘Ben Selahattin Demirtaş’ın mektubu hakkında konuşmak istemiyorum. Zira siyasette bu türlü bir method yok. Fakat biz kendi niyetlerimizi söylüyoruz. Açık söylüyoruz. Hatırlarsanız bu yayınlarda söyledim. AYM kararlarına uyulması, kayyum uygulamalarının demokrasiye ters olduğu veyahut AİHM kararına uyarken iktidarın sevdiği ya da sevmediği tutuklu üzere bir ayrımın olamayacağını… Bunlar yeni söylediğimiz şeyler değil’ dedi.

Erdem, “Ama bizim kesin olan çizgilerimiz var” diyerek şu tabirleri kullandı:

‘Milletin çizgisi olduğuna inandığımız için biz onu ortaya koyuyoruz. Her siyasi parti milletin sesidir. Milletin temsilcisi olduğu, milletin bedellerini temsil ederek bunu gündeme getirdiği vakit lakin teveccüh görür ve yaptığı siyaset bir işe fayda diye düşünüyorum. 85 milyonun da inandığını düşündüğümüz terör konusundaki şeylerimiz netti. Bunu daima söyledik, bugünde netiz hasebiyle bizde değişen bir şey yok. Daima tıpkı şeyi söylüyoruz’ 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir