e-Devlet’te paranız kalmış olabilir! Unutulan paralar tek tek hesaplara yatırılıyor: Hemen TCKN ile sorgulayın!

e-Devlet hesabınızı çabucak denetim edin! Farkında olmadan paranız birikmiş olabilir (2023 e-Devlet birikmiş para sorgulama ekranı)

e-Devlet üzerinden Ferdî Emeklilik Sistemi (BES) ve şahıs ödemelerini kolay kolay görüntüleyebilir ve birikmiş alacağınız olup olmadığını denetim edebilirsiniz. Birçok sigortalı çalışanın, girdikleri yeni işyerlerinde otomatik olarak BES’e dahil olması sonucunda, maaşlarından kesinti yapılıyor. Bunun farkında olmayan bireylerin ise bankalarda paraları her ay birikiyor

FARKINDA OLMADAN PARANIZ BİRİKMİŞ OLABİLİR

Gündelik ömrü epeyce kolaylaştıran ve artık hayatımızın vazgeçilmezlerinden biri haline gelen e-Devlette aklınıza gelmeyen alacağınız olabilir.

Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) ile şahıs ödemelerinde milyonlarca vatandaşın parası birikiyorÇok sayıda kişi bunu bilmiyor ve ilerleyen süreçlerde burada biriken ölçü büyük meblağlara ulaşabiliyor.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ve Aile Bakanlığı tarafından milyonlarca çalışana ödemeler yapılmaktadır. Bu ödemeler hem bankalar üzerinden hem de PTT üzerinden hesaplara yatırılır. Vakit zaman bu ödemeleri hesaplarda unutabiliyoruz. Farklı yerlerden yattığı için o paralar unutulup hesaplarda kalabiliyor. Sizde çabucak e-Devlet üzerinden sorgulayın ve unutulmuş paranızı çabucak alın. Unuttuğunuz paraları geri alabilirsiniz. TC. kimliğiniz ile çabucak sorgulayın! İşte, e-Devlet aile dayanak programı sorgulama ekranı…

E-DEVLET’TEN ÇABUCAK DENETİM EDİN!

Vatandaşlar tarafından unutulan bu paraları erken almak çok değerlidir. Zira bazen hesapta kalan paralar geri çekilebiliyor. Bilhassa vakit aşımına uğraması takdirde yatırılan para geri alınıyor. Sizde çabucak e-Devlet üzerinden ya da PTT şubeleri üzerinden hesaplarını denetim edin. Pekala bu unutulan paraları nasıl öğrenebiliriz? Bunun için birinci olarak e-Devlet’e girerek hesaplarını denetim edin. Akabinde kimliğinizle PTT şubelerine giderek hesaplarınızı denetim edebilirsiniz.

AİLE TAKVİYE ÖDEMELERİ NE VAKİT YATIYOR?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık yaptığı açıklamada, “”Sosyal hizmet ve toplumsal yardım politikalarımızı aile odaklı bir anlayışla geliştirmeye devam ediyoruz. Bu kapsamda hayata geçirdiğimiz Türkiye Aile Dayanak Programı’nın Mart ayı ödemelerini bugün hak sahiplerinin hesaplarına yatırmaya başlıyoruz. Güzel olsun.” tabirlerine yer verdi.

ZAMLI AİLE DAYANAK ÖDEMESİ NE KADAR?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık “Dezavantajlı durumdaki bireyleri çeşitli hizmet ve toplumsal yardım modelleri ile destekliyoruz. Ocak ayı memur maaş katsayısında yapılan yeni düzenleme sonrasında toplumsal hizmet modelleri kapsamındaki yaşlı aylığı 1.997 TL’ye, %40-69 ortası engelli aylığı 1.594 TL’ye, %70 ve üzeri engelli aylığı 2.392 TL’ye, Konutta Bakım Yardımı 4.336 TL’ye ve Toplumsal Ekonomik Dayanak de 3.038 TL’ye yükseldi. Yapılan yeni düzenleme sonrasında toplumsal yardım programlarımızın aylık ödemelerini artışlı bir formda hak sahiplerimizin hesaplarına yatıracağız.” açıklamasında bulunmuştu.x

AİLE DAYANAK PROGRAMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Aile Takviye Programı müracaatları, e-Devlet Kapısı üzerinden ya da ikametgâh adresinin bağlı olduğu 3294 sayılı Kanun kapsamında kurulmuş Toplumsal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına yapılabilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir