Eski milli voleybolcu Metin Görgün son yolculuğuna uğurlandı

Geçtiğimiz gün vefat eden eski ulusal voleybolcu Metin Görgün için son seyahatine uğurlandı. Görgün için Burhan Felek Voleybol Salonu’nda merasim düzenlendi. Görgün’ün naaşı daha sonra Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camii’nde öğlen namazına müteakip kılınan cenaze namazının akabinde Çengelköy Mezarlığı’na defnedildi.

Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu’ndaki merasime; Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Lideri Mehmet Akif Üstündağ, TVF yönetim kurulu üyeleri, Galatasaray Kulübü İdare Heyeti Genel Sekreteri Eray Yazgan, Görgün’ün sporculuk periyodundaki kadro arkadaşları, ailesi ve çok sayıda seveni katıldı.

MEHMET AKİF ÜSTÜNDAĞ: EFELER LİGİ YENİ DÖNEMDE METİN GÖRGÜN İSMİYLE OYNANACAK
TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Efeler Ligi’nin yeni dönemde Metin Görgün AXA Sigorta Efeler Ligi ismiyle oynanacağını söyledi. Metin Görgün’ün asla unutulmayacağını tabir eden Lider Üstündağ, “Keşke bugün burada bu türlü bir beraberliğimiz olmasaydı. Ancak Metin kardeşimizi kaybettik. Söyleyecek bir şey bulamıyorum. Cumartesi günü görüştüğümüzde, uzun bir program yapacağız demişti. Bu kadar hoş ilgileri olan can dostumuz ebediyete intikal ediyor. Sevenlerine, voleybol topluluğuna, ailesine, baş sıhhati diliyorum. Allah rahmet eylesin. Metin’i asla unutmayacağım. Metin’i tanıyan herkes, hakkını helal etsin. Bu türlü bir dosta hakkımız helal olsun” tabirlerini kullandı.

DÜNYA BALTACIOĞLU: TOPRAĞI BOL OLSUN, HER VAKİT AKLIMIZDA OLACAK
Görgün’ün ulusal ekipten arkadaşı Dünya Baltacıoğlu, “Ne diyeceğimi ben de bilmiyorum. Metin ile 41 yılımı nasıl geçirdiğimi anlatmak istiyorum. Metin bugüne kadar bir gün hariç hepimizi gülümsetti. Kulüplerde rakip, ulusal ekipte birlikte oynadığım bir arkadaşım oldu. Sonrasında dostluğa dönüştü. Herkesin hayatına bir yerde dokunmuştur. Toprağı bol olsun, her vakit aklımızda olacak” diye konuştu.

ZEYNEP DURU GÖRGÜN: O’NA OLAN SEVGİMİZ HİÇBİR VAKİT BİTMEYECEK
Babasıyla olan anılarını anlatan Zeynep Duru Görgün, “Canımdan çok sevdiğim, bu türlü bir sevgiyi asla tanım edemem. Çok özel bir insandı. Babam hakkında berbat bir anısı olan hiçbir insan olamaz. Yalnızca müspet olan bir adam. Hayatımda başıma gelecek en berbat şey olduktan sonra bile tutunacak şeylerim var. Bu konuşmayı düşündüğümden daha zormuş. O’na olan sevgimiz hiçbir vakit bitmeyecek. Huzurlar içinde uyu, biricik babam” halinde konuştu.

AHMET GÜLÜM: BU TOPLULUK SENİNLE GURUR DUYUYOR
Görgün’ün Galatasaray Voleybol Kadrosu’ndan ekip arkadaşı Ahmet Gülüm ise “44 yıllık bir dostluğu sonrasında burada, bu konuşmayı yapacağımı hiç hayal etmezdim. Sıkıntı bir konuşma olacak. O’nun ismine yapmam gereken bir son misyon olduğunu düşünüyorum. Gözü pek, sevgi dolu bir adamdı. ‘Bu taraftar sizinle gurur duyuyor’ tezahüratını çok severdi. ‘Bu topluluk seninle gurur duyuyor’. O’nu unutturmayacağız. Liderin dayanılmaz bir projesi var. Buradaki herkesin memnun olacağını düşündüğüm bir proje” dedi.

SON SEYAHATİNE UĞURLANDI
Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu’ndaki merasimin akabinde Metin Görgün’ün naaşı, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camii’nde getirildi. Görgün, öğlen namazına müteakip kılınan cenaze namazının akabinde Çengelköy Mezarlığı’na defnedildi. Görgün’ün Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camii’ndeki cenaze namazına; iş, spor ve sanat dünyasından birçok isim katıldı.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir