MHP’nin hedefinde bu kez ‘Güldür Güldür’ var

Show TV’de yayınlanan “Güldür Güldür” programının moderatörü oyuncu Ali Sunal’ın, programın açılışı sırasında Kahramanmaraş merkezli sarsıntı felaketi hakkında yaptığı konuşma MHP’nin gayesi oldu.

Ali Sunal o konuşmasında “Felaket sonrası bir kişinin bile sorumluluk hissedip ‘Arkadaş ben yanlış yaptım, özür diliyorum’ deyip istifa etmemesi olağan midir sizce? Hayır efendim, bu türlü bir olağan yok” demişti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin danışmanı Yıldıray Çiçek, bugün partisinin yayın organı Türkgün’de kaleme aldığı yazıda Sunal’ı ve programının oyuncu takımını maksat gösterdi. Çiçek’in yazısından birtakım kısımlar şöyle:

“Kemal Sunal’ın siyasi görüşü nedir bilmiyoruz dedik lakin oğlu Ali Sunal her hâlinden CHP’li ve sol fikir havuzu içinde olduğu aşikardır. Güldür Güldür programına Eren Bülbül’ü, Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nu anımsatan hiçbir görselle çıkmayıp “Berkin Elvan ölümsüzdür” biçimindeki afiş ve fotoğraflarla çıkmasından, Ekrem İmamoğlu üzere Türkiye’deki en çapsız, gayrimilli fikirleri olan CHP’li Belediye Başkanı’yla olan samimiyetinden, Güldür Güldür programındaki hükümeti ve hükümet yanlılarını aşağılayan fakat CHP ve kuyrukları için “Eksikliklerinizi görün” stilinde yol gösteren skeçlerinden bu hâli çok net anlaşılıyor. Elbette bunlar için bir yasaklama yoktur. Durduğu nokta neyse ona hizmet etmeye çalışıyor. Güldür Güldür programının oyuncu takımının büyük kısmı de aslında sol niyete mensup olduğu için bu hizmet daha seri ve tertipli olmaktadır.

Ali Sunal, elbette hükümetin eksiği ve yanlışı varsa eleştirilir. Lakin muhalefetin zelzeleye karşı karnesi de ortada… Haydi bakalım bu hafta da hamasetin varsa Güldür Güldür programında onlara da değin… Çapsız, vizyonsuz, hizmetsiz Ekrem İmamoğlu sana kızar mı yoksa?”

Ali Sunal ne demişti?

Ali Sunal, program başlangıcında yaptığı konuşmasında şunları söylemişti:

“Normalleşmenin peşindeyiz. Mesela fay sınırına bina yapmak mıdır olağan olan? Ya da sarsıntıdan sonra arama kurtarmanın gecikmesi olağan midir? Denetlenmemiş binalar, parayla satın alınan mimar diplomaları, maharetsiz müteahhitler, liyakatsiz vazifeliler olağan midir? Çürük binalara imar affı verilmesi olağan midir? Binlerce insanı vefata göndermek olağan midir? Ve bu türlü bir felaket sonrası bir kişinin bile sorumluluk hissedip ‘Arkadaş ben yanlış yaptım, özür diliyorum’ deyip istifa etmemesi olağan midir sizce?”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir